Wyjazd do Hiszpanii

Zapewne część doskonale wie jak wygląda Erasmus. Zapewne część nawet była na tego typu wyjeździe. Jednak zacznijmy po kolei. Przede wszystkim co trzeba było zrobić, aby cieszyć się taki wyjazdem? Po pierwsze należało przejść przez sito rekrutacyjne. Jak wygląda to mniej więcej krok po kroku?

Czego się nauczyłam?

kurs hiszpańskiegoŻeby w ogóle ubiegać się o możliwość, skorzystania z takiego wyjazdu edukacyjnego. Należy mieć dosyć wysoką średnią. Druga kwestia to znajomość języka. W wielu krajach może to być po prostu język angielski. Często wystarczy, żeby był on na poziomie po prostu podstawowym. Niekiedy wystarczy po prostu skończyć sobie kurs języka angielskiego. W niektórych miastach mamy możliwość przejścia takiego kursu – tak jak na przykład jest to w Bydgoszczy. To zdecydowanie przyda nam się kiedy planujemy wybrać się do innego, obcego państwa. Dodam, że w moim przypadku był to kurs angielskiego. ( a jechałam do Hiszpanii ) Dopiero później zdecydowałam się, też na kurs hiszpańskiego. To zdecydowanie dodało mi pewności. Mi się na szczęście udało wszystko, bardzo sprawnie załatwić. Miałam też dobrą średnią, dlatego nie było problemu. Jak to mówią nauka angielskiego nie poszła w las. Co mogłabym powiedzieć na temat całego wyjazdu? Jak na mnie wpłynął co mi dał? Przede wszystkim dodał mi pewności siebie, niezwykle rozwinął. Dzięki temu półrocznemu wyjazdowi udało mi się w pełni nauczyć języka. Poznałam wspaniałych ludzi, dzięki, którym mogłam się w pełni rozwinął. Rozwinąć swój potencjał do reszty.

Poznanie nowego kraju, kultury śródziemnomorskiej, to doświadczenie, jakiego kompletnie nie zapomnę i będę mieć na bardzo długo w swojej pamięci. Jeżeli ktoś stoi przed wyborem, dotyczącym właśnie takiego wyjazdu – powiem jedno: Masz marzenie to je zrealizuj.

Czytaj więcej na: www.szybkiangielskibydgoszcz.pl