Na co zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola?

Wybór przedszkola tylko na pozór wydaje się być stosunkową łatwą sprawą. Schody i problemy dotyczące wyboru odpowiedniej dla naszego dziecka placówki zaczynają się przede wszystkim wtedy, kiedy do naszej dyspozycji oraz w sferze naszych możliwości pozostaje kilka ośrodków tego typu.

Przedszkole – ważne informacje

przedszkoleTak jest przede wszystkim w większych miastach – w mieście Bydgoszcz funkcjonuje obecnie kilkanaście placówek oświatowych tego typu, zarówno prowadzonych jako przedszkola publiczne, jak i również przedszkola prywatne. Nic w tym dziwnego – każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepszego miejsca, w którym bezpiecznie i radośnie będzie mogło spędzić czas, a my przebywając w swojej pracy czy oddając się innym obowiązkom, nie będziemy musieli się o nic martwić. Wybierając przedszkole przede wszystkim musimy zastanowić się czego od niego oczekujemy – czy jesteśmy zmuszeni wybrać przedszkole prywatne czy możemy sobie pozwolić na stosunkowo spore opłaty za przedszkole typu prywatnego. Kolejność ważną kwestią jest także dostępność miejsc – wiele przedszkoli prowadzi listy zapisu już na wiele miesięcy (rok czy nawet w niektórych przypadkach dwa-trzy lata) przed rozpoczęciem danego roku. Jest to niewątpliwe wielki kłopot, szczególnie dla tych osób, którzy szukanie odpowiedniego przedszkola zaczynają na ostatnią chwilę lub są zmuszeni znaleźć miejsce dla dziecka w placówce, z bliżej nieprzewidzianych spraw – dotyczących na przykład choroby jednego z rodziców czy zmiany pracy bądź miejsca dotychczasowego zamieszkania.

Ważną kwestią jest także lokalizacja przedszkola – warto zastanowić się czy dowożenie dziecka do przedszkola z drugiego końca miasta jest opłacalne (pod kątem czasu oraz ewentualnych kosztów) czy może jednak warto wybrać inną placówkę, która znajduje się bliżej.

Czytaj więcej na: Przedszkole Domek Jeżozwierza z Bydgoszczy, ul. Kołobrzeska 43