Donice gabionowe w moim ogrodzie

Wśród zapaleńców ogrodnictwa wiele jest trendów, o których większość z nas nie słyszała, a dopiero ich widok w czyimś ogrodzie budzi zachwyt. Faktem jest jednak, że każdy z nas chciałby mieć piękny ogród, na którego widok przechodnie będą przystawać, aby napawać się nim. Sami natomiast będziemy cieszyć się z pięknego otoczenia wokół naszego domostwa.

Zalety doniczek gabionowych

doniczki gabionowePo ostatnich moich odwiedzinach w sklepach ogrodniczych i marketach stwierdzić mogę, ż nie jest trudno uzyskać piękny ogród, wyjęty wprost z naszych marzeń. Ostatnio odkryłam coś, co odmieniło moje spojrzenie na doniczki ogrodowe. Otóż była to dla mnie nowość, a tą nowością są doniczki gabionowe. Nie wiem, dlaczego ten trend przeszedł obok mnie bez echa. Gdy tylko zapoznałam się bliżej z tematem uznałam, że muszę wyposażyć się w coś tak pięknego. Doniczki gabionowe są konstrukcją na kształt kosza, zrobioną najczęściej z ocynkowanego drutu, którą wypełniamy ozdobnymi kamykami. Takie wypełnienie zapewnia nas o stabilności i trwałości doniczki. Ocynkowane druty natomiast są odporne na rdzę i trwałe przez wiele lat. Doniczki gabionowe są odporne na warunki atmosferyczne, nie straszny im deszcz, intensywne słońce oraz wiatr. Doniczki gabionowe stanowią piękną oprawę dla dużych sukulentów, kaktusów, agawy. Wyglądają nowocześnie i ciekawie zarazem, a także podkreślają piękno naszego ogrodu i nadają mu ujmującego  charakteru.

Moje odkrycie zapoczątkowało ogromne zmiany w ogrodzie wokół domu. Znaczną część naszych roślin przeniosłam do stabilnych doniczek, które nadawały się do tego celu idealnie, a dodatkowo nie sprawiają, że roślinom jest ciężko rosnąć z powodu braku dostępu powietrza. Przyznać trzeba, że doniczki gabionowe mają wiele zalet i są bardzo korzystną cenowo opcją dla każdego ogrodu!