Dlaczego warto skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej?

Nie od dziś wiadomo, że aby móc pochwalić się pięknym uśmiechem trzeba odpowiednio i konsekwentnie dbać o swoje uzębienie. Czasami mimo szczerych chęci, a także regularnego szczotkowania oraz nitkowania, wygląd zębów odbiega znacząco od naszych oczekiwań. Powodem tego najczęściej bywają nagromadzone osady, ale także ubytki oraz szerokie szczeliny międzyzębowe.

Uśmiech a zabiegi estetyczne

stomatologia estetyczna wolaW przypadku skłonności do gromadzenia się osadów na powierzchni zębów mimo przestrzegania zasad higieny, zaleca się przeprowadzanie co jakiś czas zabiegów skalingu oraz piaskowania, w trakcie których dentysta usuwa kamień nazębny oraz przebarwienia. Aby zminimalizować częstotliwość wizyt, należy odstawić kawę oraz papierosy, lub przynajmniej sięgać po te używki nieco rzadziej. Jeśli naszym problemem są natomiast nierówne powierzchnie zębowe lub zbyt duże odstępy między zębami, można zdecydować się na założenie tak zwanych licówek. Najczęściej wykonuje się je z porcelany, ale popularne są również licówki kompozytowe, wykonane z tego samego materiału co klasyczne wypełnienia ubytków. Każdym z trzech wymienionych zabiegów przeprowadzany jest przez lekarza dentystę – jeśli szukasz odpowiedniego miejsca, by sprawdzić czy w twoim wypadku może pomóc stomatologia estetyczna Wola jest obszarem, na którym znajduje się wiele profesjonalnych i renomowanych placówek zajmujących się tym działem medycyny.

Mimo że wiele osób odczuwa strach przed wizytą u dentysty, nie wolno zapominać o tym, że jest to specjalista którego zadaniem jest nam pomóc – nie tylko jeżeli chodzi o leczenie zębów i profilaktykę przeciwpróchniczą, lecz także w przypadku gdy chcemy czuć się komfortowo podczas spontanicznych reakcji takich jak śmiech, a nie czujemy się swobodnie z powodu złej kondycji swoich zębów.