Czy warto stosować rajstopy kompresyjne?

Odzież kompresyjna staje się z roku na rok coraz popularniejsza. Wpływają na to różne czynniki, ale jedną z najpopularniejszych dziedzin, w których taka garderoba zyskuje popularność jest sport. Co jednak w przypadku, gdy potrzebujemy odzieży kompresyjnej na co dzień? W czym nam może pomóc taka odzież? Dowiedz się czytając artykuł poniżej.

Kiedy warto rozważyć zastosowanie rajstop kompresyjnych?

rajstopy kompresyjneJeżeli chodzi o właściwości rajstop kompresyjnych, to ich główną funkcją jest usuwanie obrzęków. Dzięki temu możemy zapobiegać powstawaniu obrzęków. Ich ryzyko występuje na przykład przy długotrwałym wykonywaniu pracy stojącej lub siedzącej, gdzie brak możliwości wystarczającej ilości ruchu utrudnia przepływ limfy, powodując powstawanie obrzęków. Rajstopy kompresyjne pozwalają poprawić krążenie zarówno krwi, jak i limfy, przez co obrzęki takie nie tworzą się. Innym przypadkiem, kiedy dobrze jest zastosować rajstopy kompresyjne jest lot samolotem. Duża różnica ciśnień, występująca na tak dużej wysokości powoduje większe ryzyko ich powstawania, co przez wiele osób jest odczuwane jako puchnięcie nóg. Jest to uczucie bardzo nieprzyjemne, ale także przy częstym powtarzaniu się, może prowadzić do powstania żylaków. Rajstopy kompresyjne odprowadzają ten obrzęk, dzięki czemu minimalizują takie ryzyko. Ponadto sprawiają, że podróż samolotem jest wolna od tego typu nieprzyjemnych odczuć.

Odzież taka jak rajstopy kompresyjne może być stosowana w wielu przypadkach. Jest korzysta zawsze, gdy czujemy, że dana czynność powoduje obrzęki kończyn dolnych. Przy dobrej znajomości naszego organizmu można zastosować taką odzież już przed rozpoczęciem wykonywania takiej czynności Będzie to doskonała profilaktyka obrzęków,  tym samym żylaków kończyn dolnych.