Czy potrzebne jest mi odczulanie?

 

Współczesna medycyna pozwala na coraz dokładniejsze badania różnych chorób, co powoduje również coraz częstsze diagnozowanie różnych alergii. Wyróżniamy bardzo wiele alergenów powodujących różne objawy – od cieknącego nosa, załzawionych oczu, przez duszność, wysypkę, aż po opuchliznę. Objawy te z pewnością nie są najprzyjemniejsze, jak więc możemy się ich pozbyć?

Dla swojego dobra – poddaj się odczulaniu

odczulanieRozróżniamy mniej, jak również bardziej niebezpieczne odmiany alergii, lecz z pewnością podstawowym niebezpieczeństwem jest brak podejmowania działania związanego ze zwalczeniem choroby lub przynajmniej jej ograniczeniem. Często nie wystarczy zwykłe unikanie kontaktu z alergenem, ponieważ mogą nam się przytrafić sytuacje losowe, jak na przykład użądlenie pszczoły, które może skutkować dużą opuchlizną, a w przypadku braku jakiejkolwiek pomocy nawet trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Podjęcie walki z chorobą wydaje się więc nieuniknione, w związku z tym odczulanie powinniśmy uznać za krok konieczny. Jest to długofalowy proces, który wymaga naszego zaangażowania, jednak skutki w postaci psychicznego komfortu związanego ze świadomością o byciu zdrowym rekompensuje nam wszelki trud. Warto podjąć tę walkę i poddać się odczulaniu, by nie żyć w ciągłym strachu przed swoją alergią oraz by móc cieszyć się życiem w pełnym wymiarze i nie martwić się możliwymi nieprzyjemnościami związanymi z uczuleniem.

Dbanie o własne zdrowie jest podstawową dobrego samopoczucia – gdy czujemy się źle nie jesteśmy w stanie czerpać przyjemności z żadnego podejmowanego przez nas działania. Traci na tym nasza praca, jak również nasze relacje towarzyskie. Dzięki odczulaniu zadbamy o to, żeby wiosny nie kojarzyć już z uporczywym cieknącym nosem i dzięki temu będziemy mogli spojrzeć na świat niezałzawionymi oczami.