Chciałam zostać opiekunką w Niemczech

Wiele lat pracowałam w domu seniora, gdzie zajmowałam się starszymi osobami. Ostatnio coraz więcej moich koleżanek po fachu zaczęło wyjeżdżać do pracy do Niemiec. Na początku dziwiłam się czemu wolą pracować za granicą, zostawiając w kraju rodzinę, ale ostatnio rozmawiałam z jedną z nich i przekonałam się, co takiego ciągnie ich do pracy w tym kraju.

Zostałam opiekunką w Niemczech bez języka

opieka niemcy bez językaDowiedziałam się, że dostają tam o wiele większe pensje niż tutaj, a mają praktycznie takie same obowiązki. Są też bardzo dobrze ubezpieczone, a praca jest lżejsza, ponieważ w Niemczech mają dużo udogodnień w domach seniora na przykład specjalne podnośniki do wanien dzięki którym nie trzeba dźwigać chorego do kąpieli. Po zachęcającej rozmowie z nią zdecydowałam się spróbować swoich sił w pracy w Niemczech. Był tylko jeden problem. W ogóle nie znałam języka niemieckiego. Nie zniechęciłam się jednak. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową frazę: opieka niemcy bez języka i zaczęłam przeglądać wyniki. Znalazłam agencję pracy, która oferowała wyjazd do Niemiec dla osób bez znajomości języka. Praca polegała nad opieką nad chorymi bez kontaktu także język nie był wymagany. Zdecydowałam się wyjechać i byłam z tego bardzo zadowolona. Praca była lżejsza niż w Polsce i lepiej opłacalna. Agencja zaoferowała mi również zrobienie kursu językowego.

Dzięki zrobieniu tego kursu mogłam później znaleźć jeszcze lepszą i lepiej płatną pracę. Dość szybko ściągnęłam do Niemiec całą moją rodzinę. Okazało się, że w Niemczech jest bardzo dużo pracy dla osób, które nie znają języka. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnych agencji pracy, żeby nie dać się oszukać. Dzięki pomocy tłumacza z agencji pracy wiedziałam jaką umowę podpisuje i na co wyrażam zgodę w pracy.