Inteligentny dom w Toruniu

Nieoczekiwany awans na prezesa filii w Toruniu sprawił, że musiałem zmienić miejsce zamieszkania. Miałem dość sporo oszczędności, więc po sprzedaży starego mieszkania na spokojnie mogłem zakupić dom na przedmieściach. Był to jeden z osławionych inteligentnych domów, byłem więc ciekawy, jak będzie wyglądał od wewnątrz.

Nowy, inteligentny dom

inteligentny dom toruńAgent nieruchomości, który zajmował się moją sprawą opisał mi, na czym polega inteligencja tego domu. Powiedział, że tego typu systemy cechują się bezpieczeństwem, komfortem, oszczędnością i funkcjonalnością. Bezpieczeństwo objawiało się w tym wypadku połączonym systemem alarmowym i przeciwpożarowym, oraz dodatkowym systemem kamer, które nagrywają wszystko co w domu się dzieję. Oszczędność polegała na monitoringu zużycia energii w domu, a co za tym idzie wyłączanie niepotrzebnych urządzeń oraz regulacja temperatury w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Funkcjonalność i komfort opisał razem jako wygodę obsługi wszystkich domowych sprzętów – w tym wypadku sterowanie ich telefonem lub tabletem. Dodatkowo wszystko to mogło być dostosowane specjalnie przeze mnie tak, bym czuł się tutaj jak najlepiej. Powiedział też, że bez trudu można dodawać nowe urządzenia do systemu – wystarczy odpowiednio wszystko skonfigurować, a nie miało być to specjalnie trudne. Ponoć każdy inteligentny dom Toruń miał do zaoferowania był już zaopatrzony w taki system. Interesująca informacja – nie sądziłem, że stały się one tak popularne.

Inteligentne rozwiązania są bardzo ciekawe, co do tego nie ma dwóch zdań. Mój nowy dom był obiektem z dwudziestego pierwszego wieku, nie miałem żadnych wątpliwości. Szybko nauczyłem się obsługi tego sprzętu i po kilku dniach bez trudu włączałem telewizor, zanim wszedłem do domu.