Drewniana altana z ogrodem zimowym

Marzeniem wielu z nas jest mieć w domu takie miejsce, w którym zawsze panuje zieleń i letnia aura, bez względu na to, co dzieje się na dworze. Cudownie by było móc dodatkowo zrelaksować się w takim miejscu we wodzie, mając nad głową błękitne niebo, nawet wtedy, kiedy za oknem panuje minusowa temperatura i pada śnieg.

Drewno tworzy niezwykły efekt w ogrodach zimowych

ogrody zimowe drewnianePrzeszklone miejsca w naszym domu, pełne zieleni, czasami nawet z jacuzzi, to nic innego jak ogród zimowy. Wielu z nas marzy o takim miejscu. Nieliczni mają okazję cieszyć się nim na co dzień. Co warto wiedzieć, jeżeli chcemy taki ogród zimowy założyć? Przede wszystkim należy ustalić, z czego ma być zrobiony cały budynek. Wiadomo, że musi być przeszklony, jednak stelaż jest do wyboru. Większość ogrodów zimowych jest wykonana z plastiku. Nie stwarza to jednak piorunującego wrażenia. Jeżeli zależy nam na efektach wizualnych, to przemyślmy kwestie drewna, bo ogrody zimowe drewniane wyglądają naprawdę efektownie. Przy okazji drewno ma wiele innych zalet. Są nimi wysoka odporność, szczelność, która zapewnia odpowiednią termoizolację i trwałość. Odpowiednio konserwowane drewno jest w stanie przetrwać z nami bez konieczności wymiany kilkadziesiąt lat. Jak chodzi o wspomniane wcześniej efekty wizualne, to drewno niepowtarzalny klimat. Wygląda bardzo naturalnie, w połączeniu z zielenią, którą zasadzimy w ogrodzie. Jeżeli dodatkowo dodamy w ogrodzie efekty typu kamienie, wypoczywając w takim ogrodzie będziemy mogli poczuć się prawie jak w lesie. 

Własny ogród zimowy to wspaniałe miejsce do wypoczynku bez względu na to, jaką mamy pore roku. Większość altan tworzonych jest z plastiku. Jednak okazuje się,iż lepszy efekt wizualny uzyskamy dzięki drewniany stelażom. Drewno bowiem wygląda niezwykle naturalnie.