Moja firma wykonująca modele domów

Długo zastanawiałem się nad tym, czy otwieranie firmy w dzisiejszych czasach jest rozsądne i opłacalne. Mimo wszystko postanowiłem zaryzykować, i wbrew radom wszystkich znajomych oraz członków rodziny trzy miesiące temu zarejestrowałem swoją działalność gospodarczą.

Modele domów to moja praca

modele domowByłem po studiach architektonicznych, dlatego też postanowiłem robić coś w zakresie swojej specjalizacji. Uznałem, że na rynku mało jest firm, które robią makiety architektoniczne, a za przykładem zachodnich klientów również polscy coraz częściej zaczynają wymagać, by rozpiski na papierze popierały również fizyczne makiety, na które można by spojrzeć i ewentualnie coś jeszcze w nich poprawić. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Okazało się, że pod tym względem miałem słuszność – ludzie chętnie zamawiali u mnie modele architektoniczne, nie tylko firmy, ale również zwykli klienci. Często chcieli oni mieć najwyższej jakości modele domów, które zewnętrzne firmy obiecały im postawić. Przynosili mi oni całą dokumentację i rysunki techniczne, a ja za ich pomocą tworzyłem dla nich makiety. Widziałem po ich minach, że nie zawsze podobało im się to, co widzieli. Mi mimo wszystko byli wdzięczni – w końcu moje modele architektoniczne uchroniły ich przed posiadaniem domu, który by im się nie podobał i dzięki temu mogli oni od razu udać się do inżynierów budowlanych i wskazać im, co chcieliby by było zrobione inaczej. Oczywiście generowało im to dodatkowe koszty, ale jeśli ktoś stawia sobie dom, to raczej chce by wszystko było zrobione pod niego.

Moje modele architektoniczne długo cieszyły się popularnością, i prowadząc tę firmę zdążyłem postawić dom i kupić sobie w miarę luksusowy samochód. Byłem bardzo szczęśliwym człowiekiem – robiłem to, co było moim powołaniem, a przy okazji zarabiałem duże pieniądze.