Co należy zrobić aby założyć spółkę?

Aby założyć spółkę należy przejść przez szereg formalności, na które niekoniecznie możemy mieć czas. Obecnie wszystko możemy zrobić przez internet, lecz dokumenty, które musimy złożyć mogą okazać się dla nas problematyczne, stąd też warto pomyśleć o firmie, która zrobi to za nas.

Jak wygląda współpraca przy rejestracji spółek z firmą zewnętrzną?

rejestracja spółek we WrocławiuNową spółkę możemy zarejestrować już nawet w 24 godziny, co niewątpliwie jest ułatwieniem dla przyszłych przedsiębiorców. Oprócz szeregu dokumentów, które musimy złożyć, aby zarejestrować spółkę musimy również spełnić określone wymagania. Rejestracja spółek we Wrocławiu z wykorzystaniem firm zewnętrznych, które się w tym specjalizują, może znacząco ułatwić sam proces i sprawić, że znajdziemy czas na inne równie ważne rzeczy. Tym bardziej,że koszt takiej usługi nie jest duży, a w jego skład wchodzi obsługa i załatwienie wszystkich formalności przez zewnętrzną firmę, a także stałe opłaty urzędowe. Koszt rejestracji spółek to 600 złotych, a w przypadku spółek S24 obowiązuje opłata wynosząca 250 zł. Do rejestracji spółek potrzebny będzie nam szereg dokumentów, takich jak dokument o powołaniu członków zarządu, wykaz wspólników, oświadczenie zarządu o wniesieniu kapitału czy akt założycielski spółki. Te dokumenty również musimy dostarczyć w przypadku skorzystania z firmy, która dla nas zarejestruje spółkę. Jednakże całą resztą, czyli kontaktem z odpowiednimi organami, jak i wypełnianiem pozostałych dokumentów zajmuje się firma, której płacimy za wykonanie usługi.

Jak widzimy, nie jest to duży koszt, a oszczędność czasu – i w kontakcie z urzędem – nerwów, może być nieoceniona. Firmy te przeważnie mogą nam doradzić, jaką spółkę zarejestrować, bądź jeśli mamy problem żeby zrobić to sami, mogą nam bezpłatnie w korespondencyjny sposób pomóc w mniejszych rzeczach i problemach.