Bezpieczna przyczepa kempingowa

Grono osób podróżujących z kempingiem stale się zwiększa. Jest to moda, która przyszła do Europy ze stanów zjednoczonych. W Polsce wszystko nie jest jeszcze rozwinięte jak we wcześniej wspomnianej Ameryce i nie wszędzie możemy znaleźć strzeżony parking przystosowany specjalnie pod kemping, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie zamki, które poprawią nasze bezpieczeństwo podczas postoju.

Rodzaje zamków w kempingach

zamek do przyczepyW zasadzie wyróżniamy dwa rodzaje zamków. Pierwszym z nich jest zamek z wkładką wewnętrzną, a drugim z zewnętrzną. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Zamek do przyczepy z wkładką wewnętrzną jest bezpieczniejszy, ponieważ z racji tego, że wkładka jest schowana, nie da się jej wyłamać przy pomocy prostych narzędzi takie jak np. kombinerki lub młotek. Jedynym sposobem na otwarcie takie zamku jest otworzenie go przy pomocy klucza spersonalizowanego z danym zamkiem. Zamki z wkładką zewnętrzną da się wyłamać, jednak nie jest to takie proste, jak się może wydawać na pierwszy rzut oka, z racji tego, że cała wkładka wykonana jest z materiału bardzo odpornego na pękanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Posiadając taki zamek w swojej przyczepie, nie musimy się specjalnie martwić o swoje bezpieczeństwo, ponieważ jest on względnie bezpieczny. Jest on również tańszy oraz łatwiejszy w naprawie od zamka z wkładką wewnętrzną. To, jaki zamek wybierzemy dla siebie, zależy tylko od naszych własnych preferencji, ponieważ oba rodzaje są godne polecenia.

Koszt zakupu całego kompletu zamków, razem z klamkami i kompletem kluczy to około czterystu złotych. Nie jest to duży koszt, a dzięki takiemu zakupowi poprawiamy swoje bezpieczeństwo. Zamki możemy kupić zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych. Przed zakupem warto przyjrzeć się zamkom, które już mamy lub zabrać je ze sobą do sklepu co pozwoli na dopasowanie odpowiedniego, nowego zamka.