Barf i inne – żywienie psa i kota

Właściciele psów i kotów często stają przed zagwozdką jak mądrze i odpowiednio karmić swoje zwierzaki, tak aby dostarczyć im wszystko co najlepsze. Czy wybrać przygotowaną już wcześniej karmę suchą lub mokrą, czy może domowe gotowane jedzenia, albo karmić surowym mięsem – sposobów żywienia i szkół jest wiele. Postaramy się na kilku przykładach w mini poradniku przybliżyć pokrótce niektóre sposoby.

ABC diet żywieniowych dla psów i kotów

dieta barf dla psaBardzo ważnym jest ustalenie najpierw kilku faktów – mianowicie, czy nasz pies lub kot jest całkowicie zdrowy, czy cierpi może na alergie pokarmowe. W jakim wieku mamy zwierzaki i czy nasze czworonogi tolerują wszystkie składniki pokarmowe. Ważne są również preferencję psów i kotów. Dużo zwierząt domowych jest wszak bardzo wybrednych. Poziom aktywności jest też dość znaczący, przede wszystkim do określenia odpowiedniej dawki pokarmowej. Jeżeli ustalimy już wszystkie fakty możemy zabrać się za wybieranie sposobu żywienia naszego zwierzaka. Do wyboru mamy karmy gotowe, których rynek jest bardzo duży. Tutaj może również wybierać spośród suchych i mokrych karm. Jeżeli zdecydujemy się na taki sposób karmienia, pamiętajmy, żeby wybrać tylko i wyłącznie karmy wysokiej jakości. W swoim składzie muszą zawierać one co najmniej osiemdziesiąt procent mięsa. Jeżeli jesteśmy super szefem kuchni możemy gotować również dla naszych czworonogów. Domowe posiłki powinny składać się z mięsa i warzyw, ewentualnie wypełniacza. Najpopularniejsza wśród czołowych właścicieli psów sportowych i najlepszych hodowli jest jednak dieta barf dla psa i kota, jest niczym inny jak naturalnym sposobem żywienia zwierząt mięsożernych. Polega ona na podawaniu zwierzętom surowego mięsa uprzednio przygotowanego.

Jeżeli wahamy się do tej pory, myślą iż barf jest czasochłonny i przysporzy nam tylko problemów – nic bardziej mylnego. Wystarczy, że mamy pojemną zamrażarkę i raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie przyszykujemy mięsne porcie dla naszych zwierzaków.