Aromatyczna herbata czarna

Mój poranek do tej pory zaczynałam od kawy, która jak wiemy niezbyt korzystnie wpływała na mój organizm. Pewnego dnia postanowiłam to zmienić i postawiłam na herbatę czarną. Jest to nieco zdrowsza alternatywa dla kawy, która również pobudza mnie każdego poranka i daje energię do działania. Okazuje się jednak, że herbata czarna ma również inne właściwości.

Właściwości naparu z czarnej herbaty

czarna herbata w sklepie internetowymPoczątkowo sądziłam, że jest to jedynie aromatyczny napar o lekko pobudzających właściwościach. Okazało się jednak, że herbata czarna jest również doskonałym sposobem na wszelkie dolegliwości żołądkowe. Kiedy borykamy się z biegunką lub też czujemy się ciężko po zjedzeniu bardziej obciążającego układ pokarmowy posiłku to herbata czarna, dzięki wysokiej zawartości garbników, sprawdzi się doskonale. Swoją czarną herbatę kupiłam online. Początkowo stawiałam na zakupy w sklepie stacjonarnym, jednak czarna herbata w sklepie internetowym miała zdecydowanie niższą cenę przy tej samej, a nawet wyższej jakości. Na stronie internetowej, na której dokonywałam zakupu mogłam wybierać spośród wielu producentów herbat, a także wielu pojemności opakowań. Dodatkowym atutem była możliwość zakupienia specjalnych zestawów herbat, w których skład wchodziły nie tylko mieszanki herbaciane, ale także kompletne zestawy do prawidłowego zaparzania. Dzięki nim z zakupionej przez nas herbaty wydobywał się doskonały aromat i smak.

Jeśli chodzi o samą herbatę czarną, którą kupiłam w sklepie internetowym to uzyskany z niej napar jest naprawdę aromatyczny. Jego intensywność uzależniona jest od długości czasu parzenia. Również działanie ściągające w obrębie przewodu pokarmowego zależy od długości zaparzania. Uważam, że herbata czarna jest tym naparem, który powinien być sporządzany w każdym domu!