Polecany niepubliczny żłobek

Posiadanie dziecka wiąże się z wieloma obowiązkami, które bez wątpienia zabierają sporo czasu. Najczęściej mama pozostaje z maluchem do końca  urlopu macierzyńskiego, a potem wraca do pracy, jeżeli zaistnieje taka konieczność.

Czy warto posyłać dziecko do żłobka?

niepubliczny żłobek szczecinZ pewnością dla dziecka, do określonego wieku, mama jest najważniejszą osobą w życiu, z którą nie chce się rozstawać. To zupełnie normalne, ale przeważnie roczne dziecko już jest w stanie zrozumiem, że mama idzie, ale wróci, zatem jest możliwość pozostawienia go z babcią, nianią, tatą czy nawet w żłobku. Na temat tej ostatniej placówki, opinie są podzielone, ponieważ na pewno nie jest łatwo zostawić tak małego dziecka pod opieką obcych osób, jednakże w większości przypadków, już po kilku tygodniach zaprowadzania malucha do żłobka, rodzice zmieniają nastawienie. Jest to miejsce, gdzie dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, doświadczonych opiekunek. Rodzice mają do wyboru publiczny lub niepubliczny żłobek Szczecin jest miastem, gdzie działa ich nawet kilkadziesiąt. Jeżeli chodzi o państwowe żłobki, to jest ich zdecydowanie mniej niż niepublicznych, ale za to płatność za nie jest niewielka, ponieważ mają one dofinansowanie z miasta. Natomiast publiczne placówki są całkowicie odpłatne, w związku z czym  rodzice pokrywają sto procent wszystkich kosztów. Przeważnie publiczne żłobki wymagają opłacania czesnego w wysokości od siedmiuset do nawet półtora tysiąca złotych, plus jeszcze koszt wyżywienia, średnio 10 zł dziennie.

Żłobek jest pierwszą placówką, do której rodzice mogą posłać dziecko. Przeważnie są do niego przyjmowane dzieci w wieku od sześciu – dziesięciu miesięcy do momentu ukończenia trzech lat. Później dzieci mogą być posłane do przedszkola, które także nie jest obowiązkowe.