część mechanizmy samochodowego

Czy warto czyścić DPF?

Kierowcy zawsze zależy na tym, żeby jego samochód był sprawny i działał poprawnie. Od tego może wiele zależeć, szczególnie, jeżeli auto wykorzystywane jest do pracy i jest głównym źródłem utrzymania kierowcy. Dlatego należy dbać o jakość podzespołów, które znajdują się w naszym samochodzie, szczególnie, jeżeli można je regenerować.

Regeneracja DPF może się bardzo opłacać

część mechanizmy samochodowegoJednym z podzespołów w samochodzie, którego regeneracja opłaca się o wiele bardziej niż kupowanie nowego, jest filtr cząstek stałych. Nie posiadają go jednak wszystkie pojazdy spalinowe, a jedynie te, które napędzane są silnikiem wysokoprężnym. Dzięki temu możliwe jest oczyszczanie spalin i elementów wyjątkowo szkodliwych dla środowiska oraz zdrowia ludzi. Wymiana filtra w sytuacji, gdy uległ on uszkodzeniu lub po prostu się zużył, to wydatek rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych. W sytuacji, gdy mówimy o aucie ciężarowym, będzie to jeszcze droższe. Na szczęście wiele warsztatów oferuje obecnie możliwość regeneracji takiego filtra poprzez jego staranne wyczyszczenie. Jest to możliwe, a nawet zalecane, w sytuacji, gdy filtr jeszcze pracuje. Gdy dojdzie w nim do poważnych uszkodzeń, jego wyczyszczenie nie będzie możliwe. Jeżeli interesuje nas profesjonalne czyszczenie filtra cząstek stałych Gdańsk jest miastem, w którym wiele fachowych warsztatów oferuje tego typu usługi.

Warto się na nie zdecydować, zanim będzie za późno. Filtr cząstek stałych pracuje w bardzo nieprzyjaznym środowisku, czyli w układzie wydechowym naszego samochodu. Poprawny przepływ spalin jest niezbędny, aby silnik naszego auta pracował poprawnie, a wydajność była cały czas na takim samym poziomie. Koniecznie musimy dbać o kondycję filtra cząstek stałych w naszym pojeździe przez cały czas.