oświetlenie meblowe pod szafki

Oświetlenie podszafkowe jako wygodne rozwiązanie do domu

Kuchnia to serce domu. Aby stylowo urządzić to wnętrze nie wystarczy zadbać o ładne meble czy ozdoby. Należy zwrócić również uwagę na oświetlenie. Bez tego komponentu nasza przestrzeń mimo pięknych elementów dekoracyjnych nie wybrzmi, ponieważ nie będzie odpowiednio wyeksponowana.

Jakie rozwiązania oświetleniowe zastosować pod szafki?

oświetlenie meblowe pod szafkiNajpopularniejszą formą doświetlenia pomieszczenia są zabudowane lampy ledowe. Można umieścić je nad blatem i wspomóc w ten sposób proces przygotowywania posiłków, ponadto warto umieścić je w środku szafek, by wyeksponować wnętrze. Jedne z lepszych tego typu rozwiązań to pojedyncze, punktowe lampki ledowe oraz wstęgi przez całą długość szafki, zapewniające ciągłe źródło światła. Lecz nie tylko w kuchni oświetlenie meblowe pod szafki jest wykorzystywane. Obecnie standardowe, tradycyjne lampy stojące i wiszące odchodzą powoli do lamusa. Bardziej energooszczędne rozwiązania podszafkowe są częściej montowane w nowo wybudowanych mieszkaniach. Nawet na sufitach zaczyna brakować zwyczajnych żyrandoli, pojawiają się bowiem podwieszane części oświetlenia lub kilka pojedynczych lamp led. Różnorodne źródła światła mogą dostarczyć rozmaitych barw pomieszczeniu. Ciepłe oświetlenie pasuje do salonu i sypialni, natomiast w łazience i kuchni można zastosować zimne, które oferuje bardziej wyrazistą moc i lepszy widok na wykonywane czynności. Jest to niepozorna rzecz, lecz ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Oświetlenie wewnętrzne jest najważniejszym komponentem mieszkania, ułatwia bowiem bezpieczne poruszanie się po zmroku, jednak oprócz funkcji użytkowej, może również stanowić rozwiązanie doświetlające różne architektoniczne formy w mieszkaniu, np. taśmy i listwy mogą oświetlać kominek, eksponując jego wygląd.